Oleje hybrydowe do zastosowania zewnętrznego

ULTIMATE PROTECTION UV+

Zabezpiecz drewno, pożegnaj się ze szlifowaniem. Długotrwałe rozwiązania dla tarasów, mebli ogrodowych, elewacji i łodzi.

Systemy Najwyższej Ochrony UV+, to inteligentne rozwiązania poprawiające trwałość drewna. Gama produktów Najwyższej Ochrony UV+ na bazie wody została stworzona, aby uchronić przed oddziaływaniem najbardziej niebezpiecznych czynników atmosferycznych i biologicznych, rewolucjonizując w ten sposób koncepcje pielęgnacji i konserwacji drewna.
Dzięki technologiom ochrony i blokady promieniowania UV+, oleje Najwyższej Ochrony UV+, z czasem przywracają pierwotne piękno tarasom zewnętrznym, meblom ogrodowym, okładzinom i łodziom. Również dzięki formule stopniowego wypłukiwania powłoki, konserwacja i renowacja, które zwykle są skomplikowanymi i wymagającymi procedurami, stają się w końcu łatwymi operacjami, ponieważ szlifowanie jest zbyteczne.

Główne zalety rozwiązań
Najwyższej Ochrony UV+

Rozwiązania Najwyższej Ochrony UV+ są zgodne z naturą.
Formuły na bazie wody zmniejszają emisję lotnych związków organicznych
i są bezwonne.

Główne zalety rozwiązań Najwyższej Ochrony UV+
Powłoka nie łuszczy się i samowypłukuje
Szlifowanie nie jest konieczne
Chronią drewno przed promieniowaniem słonecznym
Utrudniają rozmnażanie się grzybów, pleśni i bakterii
Są odporne na działanie wody
Chronią drewno przed solą morską
Chronią drewno przed wycieraniem podczas chodzenia
Odżywiają drewno, wzmacniając jego pierwotne cechy
Previous slide
Next slide

ULTIMATE PROTECTION UV+

Zaawansowana technologia powstała w laboratoriach Renner Italia

Laboratoria Renner Italia mają misję: zachować piękno drewna, pomimo upływu czasu. Najwyższa Ochrona UV+ jest liderem w dziedzinie badań powłok na zewnątrz. Jest zbiorem technologii, zwracającym uwagę na środowisko i skupiającym się na najnowszych wymaganiach wykonawców i architektów.
Ochron UV+

Pochłania promieniowanie słoneczne

Specjalne absorbery Ochrona UV+ zawarte w systemach Najwyższa Ochrona UV+ zatrzymują promieniowanie ultrafioletowe na powierzchni, utrudniając im przenikanie do drewna i degradację ligniny, czyli jednego z głównych składników drewna. W drewnie twardym ten polimer stanowi prawie 20% całkowitej masy, a w drewnie iglastym to prawie 30%. Jeśli działanie promieni UV nie jest wystarczająco blokowane, to przekształca zwartą ligninę w substancję rozpuszczalną w wodzie. W przypadku destabilizacji przez promienie UV i długotrwały kontakt z deszczem lignina nieuchronnie ulega erozji. W takich warunkach powłoka pęka, a drewno szarzeje. Dzięki technologii Ochrony UV+ , Najwyższa Ochrona UV+ pochłania promienie UV, nie pęka i utrzymuje drewno w znakomitej kondycji.
Radykalna blokada

Dodatkowa bariera przed degradacją drewna

Słońce wystawia wytrzymałość drewna na próbę. Zwłaszcza podczas długiej ekspozycji na południowy-zachód. Radykalna blokada zaczyna działać, gdy uporczywy stres spowodowany promieniowaniem UV atakuje w powierzchnię, choćby tylko minimalnie. Stanowi więc drugą barierę ochronną, przedłużającą żywotność drewna zabezpieczonego Najwyższą Ochroną UV+.
Wypłukiwanie powłoki

Nigdy więcej szlifowania

Tradycyjna powłoka na zewnątrz jest produktem błonotwórczym. Tworzy jednolitą warstwę kryjącą. Ze względu na tę cechę, z czasem powłoka ma tendencję do pękania i powstawania mniejszych lub większych szczelin. Negatywną cechą powłok tradycyjnych jest łuszczenie się. Usuwanie farby z podłogi, mebla lub okładziny jest czynnością pracochłonną. Dzięki technologii stopniowego wypłukiwania powłoki, formuła Najwyższej Ochrony UV+, zapobiega łuszczeniu się powłoki, która stopniowo zanika. Zawarte w niej hydroolejki powstałe na bazie alkidów, tworzą w rzeczywistości jednorodną, ale nie błonotwórczą, cienką warstwę. Wszystko to z korzyścią dla użytkowników, którz nie muszą szlifować powierzchni drwna podczas renowacji.

Drewno

Systemy Ultimate Protection UV+ nadają się do każdego rodzaju drewna.
Ten katalog opiera się na dwóch największych rodzinach drewna, które są stosowane głównie
na zewnątrz, aby wybrać system najbardziej odpowiedni dla Twoich konkretnych potrzeb.

ULTIMATE PROTECTION UV+

Prosty system ikon, pozwala na interpretację systemów Najwyższej Ochrony UV+
i pozwala wybrać pożądane funkcje.